První místopředseda KDU-ČSL Roman Línek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o krajských volbách i o situaci v politice kvůli kauze Morava.
První místopředseda KDU-ČSL Roman Línek mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o krajských volbách i o situaci v politice kvůli kauze Morava.
Moderátor (Václav Moravec):
Zelení chtějí koaliční vyšetřovací komisi. Podle jejich představ by interní vyšetřovací komise měla vnést jasno do aféry kolem poslanců ODS Jana Moravy a Vlastimila Tlustého. Shodli se na tom na dnešním jednání poslaneckého klubu. Tady jsou slova poslankyně zelených Olgy Zubové:
Záznam Olgy Zubové:
Jsme se hodně dlouho zabývali případem ohledně poslance Moravy a dospěli jsme k závěru, že se samozřejmě poslanecký klub Strany zelených od podobných praktik distancuje a požaduje, aby byla celá kauza důkladně vyšetřena.
Moderátor (Václav Moravec):
Říká v rozhovoru pro Rádio Impuls poslankyně zelených Olga Zubová. Nejen o napětí ve vládní koalici, volání opozice po předčasných volbách a nadcházejících volbách do krajů bude řeč v následujících minutách. Pozvání do dnešních Impulsů přijal první místopředseda lidovců a také vicehejtman Pardubického kraje, Roman Línek. Vítejte v Rádiu Impuls, hezký dobrý den.
Host (Roman Línek):
Hezký dobrý den vám i posluchačům.
Moderátor (Václav Moravec):
Podpoří lidovci na koaliční schůzce příští týden ustavení té interní vyšetřovací komise k aféře poslanců ODS Jana Moravy a Vlastimila Tlustého?
Host (Roman Línek):
Nevím o žádné koaliční schůzce, která by se tím měla zabývat a hlavně jsem přesvědčen, že to je problém občanských demokratů a nechal bych jim prostor, ať si ten problém vyřeší.
Moderátor (Václav Moravec):
Zelení ale ten prostor teď nechtějí nechat občanským demokratům, chtějí interní koaliční komisi. Jak se k tomu postaví lidovci?
Host (Roman Línek):
Já si jednak takové chování u členů KDU-ČSL nedokážu představit, kdyby se nějaký poslanec nebo senátor z našich řad zabýval touto činností, kterým pan poslanec Morava nebo pan Tlustý vlastně seznámili teďka celou českou veřejnost, tak by podle mě velmi rychle skončili s mandátem i pravděpodobně členství v KDU-ČSL. Ale já když si vzpomenu na třeba kakaovou aféru pana bývalého poslance sociálních demokratů Krause, tak tenkrát taky konala Sociální demokracie. Čili já v tuto chvíli tady nevidím nějaký zásadní koaliční problém, aspoň ne ze strany KDU-ČSL, a…
Moderátor (Václav Moravec):
A překvapil vás ten návrh zelených?
Host (Roman Línek):
Překvapil. Já myslím, že skutečně tady jsou věci, které jsou v koaliční smlouvě, které stojí na naplňování společného cíle koaliční vlády a tato naprosto atypická situace, nikdo jsme netušili, že bychom něco takového mohli 20 let po revoluci vůbec řešit, tak tady si dovolím říct, že nevidím nutnost to řešit na koaličním půdorysu. Já myslím, že v tuto chvíli je na tahu ODS. Podle některých signálů z představitelů ODS, nejen předsedy a premiéra Mirka Topolánka, i ostatních, je tady vůle toto vyřešit a…
Moderátor (Václav Moravec):
Zatím tedy nevidíte důvod, proč byste jako KDU-ČSL podporovali návrh poslaneckého klubu Strany zelených?
Host (Roman Línek):
V tuto chvíli nevidím důvod, abychom řešili nějakým koaličním způsobem situaci, která tady s tímto tématem vznikla.
Moderátor (Václav Moravec):
Poslankyně zelených Olga Zubová k ustavení té koaliční vyšetřovací komise říká:
Záznam Olgy Zubové:
Pro mě je důležité teď fungování v Poslanecké sněmovně, tak si myslím, že je důležité, abychom to projednali a měli všechny dostupné informace na bázi koalice. Protože my nemáme všechny informace. My vycházíme z toho, co jsme viděli v televizní reportáži, ale možná jsou i další věci, které bychom měli znát.
Moderátor (Václav Moravec):
Slova Olgy Zubové z rozhovoru pro Rádio Impuls. Když se místopředseda lidovců Roman Línek, který je hostem dnešních Impulsů, podívá, byť je to, jak jste řekl, věc občanských demokratů, které pochybnosti vy osobně máte s celou tou aférou, máte nějaké pochybnosti, které nebyly vysvětleny?
Host (Roman Línek):
Mám zásadní pochybnost, jak může zákonodárce za veřejné peníze ve svém čase realizovat dlouhodobě věci, že sbírá na někoho podklady nebo naopak, že finguje a nechává se někde jako volavka fotit. To je zásadní otázka a za 20 let jsem zažil v české politice mnoho ať už jako divák nebo i případně účastník a toto překonalo vlastně moji představivost. Čili tyto pochybnosti jsou. Ale já si myslím, že v tuto chvíli ten způsob řešení je na straně toho klubu, který se stalo, tady nepochybil nějaký státní orgán, abychom potřebovali parlamentní vyšetřovací komisi, kdy Parlament jako kontrolní orgán má hlídat exekutivu státní nebo něco takového, tady by měly orgány ODS a pokud se to týká někoho dalšího, tak ať si k tomu řekne. Ale KDU-ČSL v tuhle chvíli není účastníkem nejen těchto problémů, ale myslím si, že nějaké koaliční debatu na toto, tam je selhání jednotlivce, možná některých skupin, ale rozhodně ne KDU-ČSL.
Moderátor (Václav Moravec):
Před komisí či před policií je ochoten vypovídat poslanec Juraj Raninec, který v pondělí opustil poslanecký klub ODS. Podle něj jiný občanský demokrat, odstupující poslanec Jan Morava, sbíral kompromitující materiály zřejmě delší dobu a Juraj Raninec prohlásil:
Záznam Juraje Ranince:
Je pravda, že jsem si poprvé všiml něco zvláštního v jeho chování nebo snaze získat nějaké informace nebo o určitých informacích i se mnou hovořil už někdy v červenci nebo srpnu roku 2006, to znamená krátce po volbách.
Moderátor (Václav Moravec):
Uvedl v pondělí v rozhovoru pro Rádio Impuls poslanec Juraj Raninec, který prozradil, že mu dal Jan Morava složku jiného občanského demokrata, podle informací ČTK poslance ODS Libora Ježka. Pro úplnost – mandátový výbor například v březnu 2000 zbavil imunity poslance ODS Libora Ježka kvůli vážné dopravní nehodě. Když se, Romane Línku, podíváte na to, jak zatím tu situaci řeší ODS, přijde vám to jako dostatečné řešení, jak se k tomu postavilo vedení poslaneckého klubu ODS nebo ne?
Host (Roman Línek):
Já myslím, že ten čas ještě běží a věřím, že ne pro zájem koalice nebo vlády, ale pro celkovou dobrou pozici politiky a víry běžných občanů ve veřejnou správu. Že nás seznámí s takovým tím celkovým výstupem, jak se k tomu postavili. Ty první reakce byly i emotivní, musím říct, nejen z úst pana předsedy, ale i dalších aktérů a já bych v tuhle chvíli ten prostor tady nechal a doufám, že ODS je natolik zodpovědná vůči České republice, že její závěrečné rčení nebo komentář k této záležitosti bude jednoznačný, bude srozumitelný a bude uchopitelný jak pro běžné lidi, tak pro ostatní politické partnery.
Moderátor (Václav Moravec):
Když jsme se v pondělí dozvěděli, že poslanec Juraj Raninec odchází z poslaneckého klubu strany, přiblížil se podle vás tím rozpad vládní koalice?
Host (Roman Línek):
Z reakcí, které jsem měl možnost slyšet, i pana Ranince, případně dalších, tak nikdo nehovoří o tom, že se necítí vázán podporou této vlády, které vlastně ve třech vyhlášených nedůvěrách všichni koaliční poslanci podporu dali. Takže já v tuhle chvíli tady nevidím bezprostřední ohrožení české vlády a myslím si, že také si, doufám, většina uvědomuje, že už jsme jednou nohou v evropském předsednictví a ta jedinečná šance si tuto situaci použít rozumně pro dobré jméno České republiky je v tom, že vlastně dneska evropské předsednictví je vlastně 18 měsíců a už během toho francouzského Češi plno věcí spolu s Francouzi realizují v rámci Evropy. Takže já doufám…
Moderátor (Václav Moravec):
Promiňte, když vám ale vstoupím do řeči, tak podle šéfa Senátu Přemysla Sobotky z ODS je na místě úvaha o možném pádu vlády, cituji jeho slova: Samozřejmě máme-li ve hře mínus tři ODS, dvě vrávorající poslankyně Strany zelených a jednoho Hovorku (jen pro úplnost, to je poslanec KDU-ČSL), tak je docela možné, že tato vláda padne. Konec citátu. Vrávorající Hovorka, ten je váš.
Host (Roman Línek):
Já jsem tady hovořil o třech případech, kdy se vyslovovala nedůvěra vládě. V tuto chvíli opozice hovoří, že někdy po volbách v říjnu, listopadu, dá opět návrh počtvrté o vyslovení nedůvěry vládě. Ve všech těch případech ti zmiňovaní se postavili na tu stranu, když to řeknu, zodpovědnosti, aspoň já to takto vnímám, včetně Ludvíka Hovorky. Ludvík Hovorka má osobní pohled na zejména zdravotnické reformy jiný, než třeba resortní ministr zdravotnictví, ale to do politiky patří. Prostě on reprezentuje také názory lidí a já si myslím, že nicméně nikdy nestál v rovině toho, že by nezodpovědně v čase nejméně vhodnou pro Českou republiku potopil českou vládu, která, jak jsem před chviličkou zdůraznil, bude předsedat Evropské unii.
Moderátor (Václav Moravec):
Nepovažujete tedy slova šéfa Senátu o vrávorajícím Ludvíku Hovorkovi za spravedlivá?
Host (Roman Línek):
Jsou to slova šéfa Senátu, já bych je nevolil.
Moderátor (Václav Moravec):
Podle opozičních sociálních demokratů je situace v české politice už neudržitelná. Podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka by měla vláda předsedy ODS Mirka Topolánka padnout ještě letos. Nejlepším řešením takové situace by podle něj byla vláda odborníků, která by v prvním pololetí příštího roku zvládla předsednictví Evropské unii:
Záznam Jiřího Paroubka:
Tato vláda odborníků by mohla pracovat, nemusela by se příliš starat o politiku země, by mohla vytvořit podmínky k tomu, aby mohly volby do Poslanecké sněmovny proběhnout v podstatě v termínu voleb do Evropského parlamentu.
Moderátor (Václav Moravec):
Slova předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka. Pokud by měl první místopředseda KDU-ČSL, vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, který je hostem dnešních Impulsů, jednoznačně odpovědět na tu otázku, zda je na místě i tato úvaha, provizorní kabinet po dobu českého předsednictví, kabinet odborníků a pak předčasné volby.
Host (Roman Línek):
Role opozice je spekulovat, vyvolávat nedůvěry vládě, strašit nebo vyvolávat předčasné volby. Role koalice a vlády je vládnout a chovat se rozhodně a zejména v tom období evropského předsednictví. Já si myslím, že v tuhle chvíli nespekulujme a nechci spekulovat, já věřím, že česká vláda je připravena svoji historickou roli zvládnout a nedokážu si představit a sám jsem tři roky pracoval v 90.letech na ministerstvu nebo v případě Pardubického kraje 8 let vím, jak funguje úřad, který má 350 lidí a spravuje půlmilionový kraj, tak že by se dosadil nějaký jiný ministr, byl by úředník, přišel by tam v prosinci a vlastně tu náročnou povinnost předsedat Evropské unii, mluvit jménem Evropské unie k mnoha situacím v celém světě, že by bez problémů zvládl.
Moderátor (Václav Moravec):
Podle vás tedy než tento kabinet, kabinet odborníků, tedy nemůže zvládnout lépe české předsednictví než Topolánkova vláda.
Host (Roman Línek):
V daném čase jsem přesvědčen, že jakékoliv střídání kabinetů by poškodilo české předsednictví a naše renomé.
Moderátor (Václav Moravec):
Vidíte, ale v souvislosti s tím, co se děje na české politické scéně, Topolánkova vláda ve druhém, vlastně ve druhé části volebního období asi už ne zcela schopná prosadit zásadnější reformy, bude podle vás situace po českém předsednictví natolik neudržitelná, že bude na místě přemýšlet o předčasných volbách?
Host (Roman Línek):
Vždycky může být situace, která vyvolá předčasné volby. Je běžné, že v demokraciích a v tom nemusíme být výjimkou, už se to jednou stalo, může dojít k tomu, že se dojde pro nový mandát k voličům, to je legitimní, to já s tím nemám problém. Já jenom mám problém s tím, že bychom na poslední měsíc, dva měsíce před předsednictvím, ale ono už vlastně probíhá dneska, vyměnili ty kapitány, kteří za Českou republiku a potažmo Evropu mají jednat.
Moderátor (Václav Moravec):
Připomínám, že hostem u mikrofonu Radia Impuls je první místopředseda KDU-ČSL, vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Za měsíc se konají krajské a senátní volby, podle šéfa Asociace krajů Evžena Tošenovského je největším úkolem pro novou reprezentaci úkol změn ve financování krajů. Proč se vám nepodařilo prosadit, pane vicehejtmane, větší procento příjmů, o kterých si vy, jako kraje, může samy rozhodovat?
Host (Roman Línek):
O tom rozhoduje Sněmovna a potažmo celý Parlament. Dvakrát se podařilo za existenci krajů nejdřív říci, že z toho celkového balíku všech daní, které se vyberou, se dá 3,1 procenta, to bylo za Zemanovy vlády, potom se v Parlamentu dal návrh, který už dávala současná vláda, kde je 12,3 procenta, to je velký posun a jednalo se až skoro o 20. A to jsou peníze na střední školství, kde podle mě je naprosto správné, aby ty peníze byly příjmem regionálních rozpočtů a regionální vlády a regionální Parlamenty rozhodovaly o tom, jakým způsobem efektivně provozovat střední školství. Ta vůle se nenašla a . . .
Moderátor (Václav Moravec):
Když se podíváte na budoucnost, v tom následujícím čtyřletém období, které bude dáno do vínku krajským reprezentacím, o kolik by se mělo podařit prosadit navýšení té části daní, které jdou do krajů a nejsou součástí centrálního rozpočtu.
Host (Roman Línek):
Já myslím, že řádově 25 procent je tak průměrné číslo, které odpovídá vezmu-li kraje velikosti České republiky nebo v České republice, je ten podíl, který z těch všech vybraných daní by měl končit v krajích a myslím si, že by tam měl být i velký podíl daní přímo v těch krajích vybraných, aby ta motivace kraje spravovaly, byla co největší.
Moderátor (Václav Moravec):
V čem teď, podíváte-li se na jednotlivé oblasti, které jsou dány do vínku krajům, ať to je infrastruktura, silnice druhých a třetích tříd, také silnice prvních tříd, pokud se nemýlím, dále je to problematika regionálního školství a ta jedna významná kompetence se týká zdravotnictví, které sociální demokraté teď z něj učinili hlavní část předvolební kampaně. Kde podle vás jsou zatím nedostatečné kompetence ještě krajů v těchto třech oblastech, jsou-li?
Host (Roman Línek):
Vy jste zmínil zdravotnictví. Já si pamatuji tuším v roce 2002 nebo 3, byl ještě premiérem pan premiér Špidla, já jsem v té době byl hejtmanem Pardubického kraje a přebírali jsme nemocnice, které do té doby zřizovaly okresní úřady. Ty nemocnice měly obrovskou zadluženost a tehdejší vláda sociálních demokratů je těm krajům předala bez řešení té zadluženosti a já jsem v té době také již jako místopředseda KDU se účastnil jednání v Kramářově vile, pan premiér Špidla si do kroužkového bloku psal, že dlouhodobě se vždycky po pěti, šesti letech stane, že systém zdravotních pojišťoven je nevybalancován a jsou tady dluhy. V té době se podařilo 3,7 miliard získat na oddlužení krajských nemocnic, ale bohužel ten systém pokračuje dál a vlastně za pět let ta zadluženost opět roste, takže já myslím, že nástroje k dobrému spravování zdravotnictví a slušné udržování krajských nemocnic jako veřejného majetku a více kompetencí i finančních ve školství jsou ty záležitosti, které se doposud nepodařilo prosadit tak, jak to je běžné v regionech evropských zemích.
Moderátor (Václav Moravec):
Když se podíváme na KDU-ČSL, tak předseda KDU-ČSL, vicepremiér Jiří Čunek připravil koncepci řešení problematiky Romů v České republice. zástupci některých romských organizací tvrdí, že Čunkem předložená koncepce je pouhou kampaní před říjnovými krajskými a senátními volbami ze strany KDU-ČSL. Tady jsou slova předsedy Sdružení Dženo Ivana Veselého, který ke koncepci říká.
Záznam Ivana Veselého:
To vnímáme jako příklad dobré praxe klerofašistické dílny místopředsedu vlády pana Čunka. Dělení Romů do skupin, to je opravdu směs sovětského bolševismu a klerofašismu ze Slovenska, protože tady chybí ještě vyhlásit stanné právo a zákaz vycházení po deváté hodině a ta občanská válka už může začít.
Moderátor (Václav Moravec):
Ostrá slova předsedy Sdružení Dženo Ivana Veselého na adresu vicepremiéra Jiřího Čunka, respektive jeho koncepce, týkající se řešení problematiky Romů v České republice. považujete za šťastné, že ta koncepce byla zveřejněna teď před krajskými a senátními volbami?
Host (Roman Línek):
Pane Moravec, vy jste tu zmíněnou koncepci četl?
Moderátor (Václav Moravec):
Ano.
Host (Roman Línek):
Já jsem ten čas ještě neměl, takže bych nerad komentoval a to, co tady zaznělo, já jsem nikdy nerozlišoval a nebudu rozlišovat osoby různých kategorií ve státě nebo různou etniku, já myslím, že to do demokracie nepatří a to je můj jasný názor k této záležitosti, ale neměl jsem čas se seznámit s tím, na co se mě teďka ptáte, abych to dokázal fundovaně komentovat, nečetl jsem ji.
Moderátor (Václav Moravec):
Na KDU-ČSL jste neprobírali tuto věc, protože Jiří Čunek čelí kritice i koaličních partnerů, především Strany zelených, že s touto koncepcí pravidelně přichází a on to zmiňoval už při svém vstupu do vlády, že takovou koncepci předloží, Martin Bursík pak říkal, ať se Jiří Čunek o Romy nestará, že to je problematika ministryně Džamily Stehlíkové. Myslíte si, že to je ale šťastné načasování toho kroku a že Romové teď jasně říkají, to je opět předvolební vábnička KDU-ČSL.
Host (Roman Línek):
Já tam, kde bydlím v Pardubicích, tak tam jsou sousedé Bandovi, myslím, že nás dokonce volí, já mám i dost známých na jiných místech a v Pardubickém kraji, v České Třebové, ve Vysokém Mýtě. . .
Moderátor (Václav Moravec):
Neptal jste se jich, že vás teď kvůli Jiřímu Čunkovi přestanou volit.
Host (Roman Línek):
Ono v plno místech si myslím, že máme dobré zkušenosti, dokonce přes Nadaci Romana Čave podporujeme vzdělanost Romů, takže ty přístupy jsou různé a já opravdu nebudu komentovat tady něco, co jsem nečetl a žádný materiál KDU-ČSL na toto téma nebyl projednáván a schválen.
Moderátor (Václav Moravec):
Když se podíváme na ještě KDU-ČSL, tak nakolik vám přijde poškozující, vás jako teď myslím zástupce krajů, že se před krajskými volbami v týdnu uskuteční blokáda České republiky Agrární komorou, ovlivní to podle vás tento krok volby, může ovlivnit nějak?
Host (Roman Línek):
Já musím zdůraznit a rád zdůrazním, že s Agrární komorou a to nejen s panem Velebou, ale s představiteli u nás v Pardubickém kraji, se snažíme věnovat tomuto tématu poměrně hodně. My jsme měli třeba i problém s Eastern Sugar, čili ta tradiční plodina na našich polích zmizela a teďka do volebního programu pro další období dáváme a kolega Petr Schwarz je fundovaný zemědělský odborník, to, že by hospodaření na půdě měla být ta hlavní údržba krajiny, což se o tom také diskutuje, že by to třeba nemuselo vyjít. My jsme přesvědčeni, že ano. A mě možná mrzí, že Ministerstvo zemědělství, které historicky tradičně často spravovali lidovci, představitelé KDU-ČSL, nespravujeme, je to realita, výsledek koaličních dohod. Kdyby to tak bylo, tak jsme schopni do této věci vstoupit podle mě velmi intenzivně. Ale pochopitelně…
Moderátor (Václav Moravec):
Promiňte, pane vicehejtmane, není to tak, že teď se vymlouváte, protože tu blokádu České republiky ohlásili zemědělci na 13. října po neúspěšných jednáních s vaším ministrem financí. Vy sice nespravujete Ministerstvo zemědělství, ale máte Ministerstvo financí a Miroslav Kalousek, ministr financí, odmítl dát zemědělcům 2,5 miliardy. Není tato blokáda blokádou lidoveckou?
Host (Roman Línek):
Když jsme zavadili o Ministerstvo financí, skoro roky jsme se tady dovídali o stomiliardových schodcích státního rozpočtu. Ty schodky snížit na nějakých 38 miliard nebo aby nám to umožnilo i někdy přijmout euro, je velmi těžké. A naše děti zatížit tím, že to budou jednou splácet a teď budeme žít na dluh, je také těžké. A mezitím je politickým rozhodnutím nutné zvážit to, co je sociálně či jinak únosné, aby se ušetřilo ve státních výdajích a co není. A to je politické rozhodnutí a já myslím, že se zemědělci o své právo oprávněně hlásí, protože jejich situace není záviděníhodná.
Moderátor (Václav Moravec):
Vnímáte tu blokádu jako přiměřený nátlak? Jednoznačná odpověď.
Host (Roman Línek):
Myslím si, že do demokracie i takovéto věci patří.
Moderátor (Václav Moravec):
Vnímáte ji jako tedy přiměřený nátlak?
Host (Roman Línek):
Dá se říct, že to vnímám jako přiměřený nátlak.
Moderátor (Václav Moravec):
A nevnímáte to jako prohru lidoveckého ministra financí? Že přece jenom mohl najít 2,5 miliardy ve státním rozpočtu, aby zemědělcům nebyly kráceny ty přímé platby?
Host (Roman Línek):
Každý státní rozpočet má návrh, má projednání vládou, to ještě neproběhlo a má projednávání v Parlamentu. Čili do toho období se jednotlivé skupiny včetně zemědělců hlásí o to, co jsou přesvědčeni, že jim oprávněně náleží. A je na politicích, republikových politicích, i při tom schvalování v Parlamentu se rozhodnout, které kroky se mají upravit a které ne. A ta debata pokračuje a tu avízovanou blokádu beru jako součást té debaty, která někdy je, řekněme, trošku atypická nebo výraznější, blokáda silnic určitě mezi takové akty patří.
Moderátor (Václav Moravec):
Pokud byste vy byl poslancem, tak byste snažil se nějakým způsobem najít v rozpočtu, v nějaké části, ony 2,5 miliardy, protože zemědělcům podle vašeho názoru, názoru občana Roman Línka, patří?
Host (Roman Línek):
Kdyby Roman Línek byl poslanec, tak by se snažil, aby čeští zemědělci neměli znevýhodněnější pozici, než mají zemědělci v okolních evropských zemích.
Moderátor (Václav Moravec):
A tento krok 2,5 miliardy mínus podle vás takovým krokem je? Že mají nevýhodnější podmínky, méně výhodné podmínky než v okolních zemích?
Host (Roman Línek):
Kdybych byl poslancem, tak bych si musel všechny materiály k tomu nastudovat, abych fundovaně mohl říct, jestli to je 2,5 miliardy nebo jedna miliarda nebo čtyři miliardy. Ale nemůžeme dostávat české zemědělce ani krátkodobě, natož dlouhodobě, do horších pozic dotačních a podmínek, než mají zemědělci v Polsku, v Německu, v Rakousku, to si myslím, že je srozumitelné.
Moderátor (Václav Moravec):
Konstatuje vicehejtman Pardubického kraje, první místopředseda KDU-ČSL, Roman Línek, který byl hostem dnešních Impulsů. Děkuji za rozhovor a někdy příště na shledanou.
Host (Roman Línek):
Na shledanou.
Václav Moravec